logo
ŠPERKY PÉČE KOLEKCE GLAMSTONES LUCIE TRNKOVÁ

Aby Vám šperky vydržely krásné

Blahopřejeme Vám k zakoupení originálního, ručně vyrobeného šperku kolekce GLAMSTONES značky LUCIE TRNKOVÁ.

Naším společným přáním je, zajistit vašim šperkům dlouhou životnost. Ke každému šperku dostáváte certifikát pravosti s popisem použitých materiálů a také speciální čistící hadřík.

Všechny naše šperky jsou vyrobeny z drahých kamenů, pravých perel a vzácných kovů, vybrané komponenty jsou v provedení stříbro 925/1000, žluté a růžové zlato nebo rhodium a následných povrchových úprav GF.

Přívěšek s monogramem LT je rovněž vyroben ze stříbra, který je rhodiovaný nebo v úpravě GF do žlutého či růžového zlata. Je třeba mu věnovat též péči speciálním hadříkem a předcházet tak přirozené oxidaci materiálu.

Jak pečovat o šperky značky LUCIE TRNKOVÁ?

Pokud šperky nenosíte každý den, uložte je do originální krabičky nebo dustbagu případně do vaší šperkovnice, kde mají dostatek prostoru, aby se nemačkaly, neohýbaly a samozřejmě nezaplétaly a neškrábaly o jiné šperky.

Vyhýbejte se situacím, kdy můžete vaše šperky mechanicky poškodit. Také s nimi nespěte, nesportujte, neberte si je do bazénu, do moře ani do sauny.

Nevkládejte vaše šperky do čističů zlata ani stříbra, mohlo by dojít k poškození kamenů. V případě potřeby si vaše šperky nechte vyčistit u profesionálů.

Stříbro a zlato

Stříbro a zlato jsou měkké a poddajné kovy, které podléhají opotřebení. Především kombinace stříbra (ryzost AG925) časem ztrácí lesk a oxiduje. Celou tuto reakci urychluje kontakt s chemickými látkami jako např. parfémy, pleťové krémy, laky na vlasy, slaný vzduch, síra, chlór či pokožka s kyselým pH či léky vylučované kůží. Tento jev proto není způsoben chybou při výrobě šperku.

Drahé kameny

K čištění šperků z drahých kamenů přistupujte co nejšetrněji. Ideálně je použít jednou za čas jemný navlhčený hadřík a kuličky z drahých kamenů opatrně otřít.

Pokud si přejete proniknout do tajemství drahých kamenů, Vaší inspiraci může být kniha Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát). Tato kniha je bestsellerem mezi knihami o kamenech, jsou v ní popsány vlastnosti jednotlivých minerálů, jejich přiřazení znamení zvěrokruhu a návody k čištění a dobíjení kamenů.

Perly

Perly jsou přírodní kameny složené z několika vrstev perleti. Perly jsou měkčí než většina ostatních drahokamů. Je potřeba dávat pozor, abyste zabránili kontaktu s tvrdými povrchy nebo objekty, které by mohly způsobit poškození a poškrábání perel. Čistěte je pouze vlhkým ubrouskem a ukládejte je zvlášť do krabičky nebo pytlíčku.

Doporučení na závěr

Vašim šperkům škodí parfémy, laky na vlasy, krémy a další kosmetické produkty. Vezměte si své šperky na sebe až na úplný závěr, než odejdete z domova.

 

 

VEŠKERÝ DESIGN ŠPERKŮ A DOPLŇKŮ JE CHRÁNĚNÝ PATENTY A UŽITNÝMI VZORY.